Основна школа Жабаре

Стари чланци

ФЕШТ 2010 - Награде

29.04.2010. године у Крушевачком позоришту проглашењем најбољих престава и уручивањем награда завршен је ФЕШТ 2010, 6.-ти Фестивал позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца који традиционално организује КПЗ Крушевац у сарадњи и уз техничку и просторну помоћ Културног центра Крушевац и Крушевачког позоришта! Погледајте како је то било и прочитајте ко је добио награде...

Награду за најбољу представу у целини равноправно су, по редоследу извођења освојиле представе:

  • Представа ''Торта са пет спратова'', ОШ ''Жабаре'', Жабаре
  • Представа ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац

Цица Бацић - најбоља режија, Младен Обрадовић - најбољи глумац и Јелена Башић - најбоља глумица



Награде је уручио Горан Радомировић - помоћник градоначелника Крушевца за
друштвене делатности


Горан Радомировић


Љубодраг Обрадовић и Јасмина Милић


Спасоје Ж. Миловановић - модератор


Дечји жири


Спасоје Ж. и Јованка Андрић


Миодраг Динуловић - председник жирија


Нада Ђурић - директор Основне школе Жабаре и Цица Бацић - победнички пар


Лидија Ужаревић, члан жирија


Публика

































Трочлани жири 6. Фестивала позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца, радио је у саставу:
  • Миодраг Динуловић, председник,
  • Бранислав Недић, члан и
  • Лидија Ужаревић, члан


Награде

Жири је доделио следеће награде:

- Награда за најбољу представу у целини

Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:

  • Представа «Антитело у борби против бактерија», ОШ''Нада Поповић'', Крушевац
  • Представа ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре
  • Представа ''Пепељуга'', ОШ''Вук Караџић'', Крушевац
  • Представа ''Веца и чаробна жаба'', ОШ''Драгомир Марковић'', Крушевац

Награду су равноправно, по редоследу извођења освојиле представе:

  • Представа ''Торта са пет спратова'', ОШ ''Жабаре'', Жабаре
  • Представа ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац
  • Награда за освојено друго место додељује се представи ''Пепељуга'', ОШ''Вук Караџић'', Крушевац
  • Награда за освојено треће место додељује се представи «Антитело у борби против бактерија», ОШ''Нада Поповић'', Крушевац


- Награда за режију

Номиновани су, по редоследу извођења:

 
  • Цица Бацић за режију представе ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре, и
  • Дејан Андрејић за режију представе ''Веца и чаробна жаба'', ОШ''Драгомир Марковић'', Крушевац

Награда се додељује:

- Цици Бацић за режију представе ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре


- Награда за културу сценског говора ''Љиљана Токовић- Љиљка''

Није додељена.

- За најбољу мушку улогу

Номиновани су, по редоследу извођења:

  • - Младен Обрадовић за улогу Симе у представи ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре
  • - Владимир Миљковић за улогу начелника у представи «Аналфабета» ОШ «Страхиња Поповић», Дворане
  • - Филип Милићевић за улогу Марка Краљевића у представи «Марко Краљевић и Муса Кесеџија», ОШ «Јован Јовановић Змај», Крушевац
  • - Петар Радојевић за улогу Веце у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац

Награда се додељује

- Младену Обрадовићу за улогу Симе у представи ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре

- За најбољу женску улогу

Номиноване су по редоследу извођења:

  • - Миња Станков за улогу Бактерије у представи «Антитело у борби против бактерија», ОШ ''Нада Поповић'', Крушевац
  • - Невена Радосављевић за улогу Катарине у представи «Укроћена горопадица», ОШ «Велизар Станковић Корчагин», В. Шиљеговац
  • - Јелена Башић за улогу Јеле у представи ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре

Награда се додељује:

- Јелена Башић за улогу Јеле у представи ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре


- За најбољу мушку епизодну улогу

Номиновани су по редоследу извођења:

  • - Александар Делетић за улогу Шарца у представи «Марко Краљевић и Муса Кесеџија», ОШ «Јован Јовановић Змај», Крушевац
  • - Ђорђе Јокић за улогу Кнеза Милоша у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац
  • - Мартин Ћирић за улогу Вука Караџића у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац
  • - Немања Благојевић за улогу брата Раке у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац

Награда се додељује

- Ђорђу Јокићу за улогу Кнеза Милоша у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац

- За најбољу женску епизодну улогу

Номиноване су по редоследу извођења:

  • - Катарина Радомировић за улогу Коке у представи ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре
  • - Ана Ескић за улогу Пет у представи ''Пепељуга'', ОШ ''Вук Караџић'', Крушевац
  • - Биљана Мијатовић за улогу мама Мице у представи «Вашар у Тополи» ОШ «Кнез Лазар», В. Купци
  • - Невена Стојадиновић за улогу Мице у представи «Аналфабета», ОШ Страхиња Поповић», Дворане

Награда се додељује

- Невени Стојадиновић за улогу Мице у представи «Аналфабета», ОШ Страхиња Поповић», Дворане

- За сценску бравуру:

Номиноване су по редоследу извођења

  • - Миа Сабљић за улогу стражара у представи «Антитело у борби против бактерија», ОШ ''Нада Поповић'', Крушевац
  • - Миа Џунић и Милица Дамјановић за улогу свраке у представи «За правог цара треба имат дара», ОШ «Јован Поповић», Крушевац
  • - Ђорђе Гвозденовић за улогу слепца у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац

Награда се равноправно додељује по редоследу извођења:

  • Мии Сабљић за улогу стражара у представи «Антитело у борби против бактерија», ОШ ''Нада Поповић'', Крушевац, и
  • Ђорђу Гвозденовићу за улогу слепца у представи ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац

- За укупан сценски дизајн:


Номиноване су по редоследу извођења:

  • - Представа «Антитело у борби против бактерија», ОШ ''Нада Поповић'', Крушевац,
  • - Представа «За правог цара треба имат дара», ОШ «Јован Поповић», Крушевац
  • - Представа ''Торта са пет спратова'', ОШ''Жабаре'', Жабаре
  • - Представа ''Пепељуга'', ОШ ''Вук Караџић'', Крушевац

Награда се додељује

- Представи «За правог цара треба имат дара», ОШ «Јован Поповић», Крушевац

 

Специјалне награде

  • За инвентивност у извору драмског текста додељује се ауторском тиму представе «Антитело у борби против бактерија», ОШ ''Нада Поповић'', Крушевац,
  • За избор музике додељује се Ивану Станојевићу и Бранислави Тодоровић за представу «Како су постале ружне речи», ОШ «Брана Павловић», Коњух
  • За иновативни приступ бајци додељује се ауторском тиму представе ''Пепељуга'', ОШ ''Вук Караџић'', Крушевац
  • За комичне бравуре додељује се ансамблу представе «Вашар у Тополи» ОШ «Кнез Лазар», В. Купци
  • За партнерство у игри Филипу Милићевићу за улогу Марка Краљевића и Александру Делетићу за улогу Шарца у представи «Марко Краљевић и Муса Кесеџија», ОШ «Јован Јовановић Змај», Крушевац
  • За сценски шарм додељује се Срђану Влајићу за улогу полицајца Тимотија у представи «Црвенкапа и збуњени вук», ОШ «Деспот Стефан», Г. Степош, и Мили Марић за улогу мачета у представи ''Пепељуга'', ОШ ''Вук Караџић'', Крушевац
  • За ауторски драмски текст додељује се Дејану Андрејићу за текст представе ''Веца и чаробна жаба'', ОШ ''Драгомир Марковић'', Крушевац


- Повеља за учешће свим учесницима

- Повеља за учешће свим спонзорима

28.04.2010. године
Крушевац

СТРУЧНИ ЖИРИ:
  • Миодраг Динуловић, председник
  • Бранислав Недић
  • Лидија Ужаревић