Вести

Поводом Светског дана јабука, који се од 1990, године обележава сваког 20. октобра, у нашој школи одржан је програм који је приредила наставница српског језика и књижевности Цица Бацић. Уз декорације направљене од плодова јабуке и уз колаче, пите и друге посластице од овог воћа, подсетили смо се и на значај који овај плод има у нашој (и светској) усменој и писаној традицији, а ученици 5. разреда учествовали су и у две игре: плес са јабуком и трка са јабукама. Наставници који су учестовали у овом програму су на беџевима у облику плода цртали илустрације у вези са јабукама, а за најлепши ученици су прогласили беџ Мирјане Нумановић, наставнице математике. Најуспешнијим ученицима у играма Весна Митровић, директор школе, поделила је дипломе. Програм је завршен послужењем за све учеснике.

Опширније на овом линку